اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

طراحی برای همه: چگونه مناسب برای همه طراحی کنیم.

منبع: design ux development

مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه

ما به عنوان طراح برای همه به چه جزییاتی توجه میکنیم.

در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر ، همه تیم های نرم افزاری متعهد به طراحی راه حل برای همه هستند. مردم به طور فزاینده ای از عدم نمایندگی در هر بخش آگاه می شوند.

با طراحی برای همه ، ما شامل همه تصمیمات می شویم و امکانات بیشتری را برای همه کاربران ایجاد می کنیم تا توانایی های خود را برای همکاری و مشارکت ثمربخش در تیم های خود گسترش دهند.


تمرکز بر دسترسی ، تجربیات لذت بخش تری را ایجاد می کند تا به همه کمک کند تا از تمام پتانسیل های خود استفاده کنند. استاندارد صنعت ، اندازه گیری میزان دسترسی نرم افزار به مجموعه ای از استانداردها است که توسط دستورالعمل های دسترسی به محتوای وب (WCAG) نوشته شده است.

bianca toledo میگوید من به عنوان طراح محصول در یک آزمایشگاه تحقیقاتی دولتی کار می کنم و موانع دسترسی متداولی که کاربران در این تنظیمات مشاهده کرده ایم عبارتند از: کم بینایی ، کم شنوایی یا شنیدن شنوایی ، نارساخوانی ، ناتوانی حرکتی و کاربران در طیف اوتیسم . با چنین پایگاه کاربری متنوعی ، فرصتی عالی برای تمرین طراحی برای همه بوده است.

دیدن افرادی که در غیر اینصورت در حاشیه قرار می گیرند ، قدرت بالایی برای بهترین عملکرد خود دارند ، یک تجربه گرم کننده بود.
فهرست جامع موضوعات مورد بحث عبارتند از:
دید کم
D/ناشنوا یا کم شنوا
نارساخوانی
ناتوانی حرکتی
کاربران در طیف اوتیسم

1. کم بینایی
کم بینایی به اختلالات بینایی غیر از نابینایی اطلاق می شود و ممکن است به عنوان “کم بینا” یا “اختلال بینایی” شناخته شود. این بخش محدوده وسیعی از کم بینایی را در بر می گیرد که شامل همه مشکلات بینایی به جز مواردی است که از نظر قانونی نابینا هستند.
بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، 246 میلیون نفر در سراسر جهان دارای کم بینایی و 39 میلیون نفر نابینا هستند. این نشان می دهد که 86 درصد از افرادی که دارای نقص بینایی هستند ، بینایی پایینی دارند. کم بینایی می تواند ناشی از بیماری های چشمی ، آب مروارید ، گلوکوم و دیابت باشد که بیشتر در افراد مسن شایع است. در موارد دیگر ، کم بینایی می تواند ناشی از نقایص مادرزادی جراحات باشد. در نظر بگیرید که کاربران می توانند یک یا چند اختلال را تجربه کنند.